Teplota konečně dosahuje rozumné úrovně. Sluníčko už nesvítí jenom přes oběd. Ptáci pořád zpívají, venku poletuje tuna smetí z kvetoucích stromů, keřů… Prostě krása. Moc jsem se na takové pondělí těšil. Ostatně i ty moje pondělky jsou poslední měsíc příjemné. Všude kolem se sice děly věci, které  jsem odmítl komentovat veřejně (bomby, útoky, provokace…). To se asi nebude měnit, ale konečně mám zase – při tak suprovém pondělí – energii něco sem psát. A on ten dnešní den mi to už i připravil.

Ani jsem nemohl dnes dospat, jak jsem byl nervózní ale i nedočkavý na focení. Pro mě to první focení s dětmi první třídy. Fotil jsem budoucí maturanty. Fotil jsem děti od 4 měsíců až do 2 let, ale první třída byla novinka. Nevěděl jsem ani co od toho čekat. Nástrahy v podobě focení celé třídy, momentek ze třídy šly překonat snadno. Největší problém se objevil při aranžování stolu na focení jednotlivců. Třídní maskot v podobě maňáska žáby nedržel. Co teď? Ačkoli jsem měl pro sebe celou družinu s hračkami, tak nic neplnilo účel. Pak mi ale svitlo!

Mohl bych žábu nasadit na objektiv. První pokus s 24-70 nedopadl dobře – žába seděla dobře, ale ještě z ní koukalo několik centimetrů těla objektivu. Ze spodní části žáby… Teleobjektiv jsem ani nezkoušel a šáhnul rovnou po nejmenším objektivu z brašny – 50mm. Jak je vidět na fotkách, tak z ležícícího jsem udělal maňáska sedícího a dokonce vypadá u toho k světu! 🙂 Nikdo ho neshodil (ani objektiv v něm ukrytý). Prostě prima pondělí. A to ani nezmiňuju polední posezení v Central parku na Stodůlkách, několik zajímavých telefonátů (nebyly přímo sice k focení, ale i přesto mě velmi potěšilo, že někdo hledá moje služby). Dnešek už pomalu končí, a ačkoli jsem chtěl přidat tenhle článek už odpoledne, ale pořád jsem něco řešil, tak ho sem v rámci zachování sluníčkového pondělí přidám ještě teď, za chvíli už bude úterý, ale pro něj ještě nemám jméno. Takže díky a přeji pěkné úterý.